...

13 ortopedskih računalnih stolica

Dugotrajno sjedenje za računalom može izazvati zdravstvene probleme. Ortopedske računalne stolice sprječavaju pogrbljenost i izbjegavaju bolove u leđima radnika znanja.

Svjesna potreba

Uredski radnik ne mora naprezati mišiće, već mozak. Međutim, od mentalnog rada, u nedostatku pokreta, nakuplja se i fizički umor. Osim toga, dugotrajno nepomično sjedalo za računalom može izazvati niz zdravstvenih problema: bol u leđima, ili još gore, zakrivljenost kralježnice.

Ortopedska stolica za računalo posebno je dizajnirana da spriječi sve takve probleme. Razlikuje se od uobičajene računalne stolice po poboljšanoj funkcionalnosti i dizajnu naslona. Ako se naslon tradicionalne računalne stolice jednostavno nagne unatrag kada se naslonite na njega, tada se ortopedski može prilagoditi bilo kojem položaju tijela osobe koja sjedi na njemu, čak i kada se naginje naprijed.

Ortopedska računalna stolica može se individualno prilagoditi težini vlasnika, postaviti željenu dubinu sjedala, visinu lumbalnog oslonca. Sinkromehanizam integriran u stolicu kontrolirat će slijed pokreta sjedeće osobe, a stolica će zauzvrat reagirati i prilagoditi se zauzetom položaju. Izvana, takva računalna stolica ne mora nužno izgledati kao "tehnološko čudovište". Naravno, većina ortopedskih modela izrađena je od inovativnih materijala, ali možete pronaći i respektabilnu stolicu prekrivenu kožom.

Ocijenite članak
( Još nema procjena )
Smilyana Dvorjak

Pozdrav, dragi ljubitelji kućne udobnosti i poboljšanja! Ja sam Smilyana Dvorjak, iskusni dizajner koji stvara tapiseriju stila i spokoja u području interijera. Pridružite mi se dok idemo na putovanje kroz moje dugogodišnje iskustvo, a svaki projekt svjedoči o alkemiji dizajna koja životne prostore pretvara u svetišta udobnosti.

Ženski časopis - Moda, Ljepota, Život i kućna njega, psihologija i odnosi
Comments: 1
  1. Tomislav Mihaljević

    Koje su karakteristike ovih ortopedskih računalnih stolica i da li su preporučljive za osobe s leđnim problemima?

    Odgovori
Dodaj komentare