...

25 polica za kućnu knjižnicu

Volite knjige? Odaberite udoban i lijep namještaj za pohranu vaše kućne knjižnice.

Dizajni knjižnica

Knjige se moraju pravilno skladištiti i za njih kupiti specijalizirani namještaj– knjižnične police. To su prostrani, dobro dizajnirani sustavi za pohranu koji se sastoje od velikog broja polica različitih dubina. Uz njihovu pomoć možete zanimljivo pobijediti interijer, naglasiti njegov stil i atmosferu. I same knjige, raspoređene na policama stalka, postaju punopravni element dekora.

Prilikom naručivanja stalka usredotočite se na volumen kućne knjižnice– proizvođač će sustav za pohranu opremiti brojem modula koji su vam potrebni. Osim toga, uzmite u obzir arhitektonske značajke prostorije u kojoj će se nalaziti sustav za pohranu. Možda će vam trebati kutni stalak ili dizajniran posebno za sobu s kosim stropom. Danas proizvođači nude i modularne programe koji se mogu dizajnirati za bilo koju sobu, pretvarajući je u sobu-knjižnicu.

Kućna knjižnica– to nije samo spremište knjiga. Ovo je soba za rekreaciju u kojoj možete gledati televiziju, gledati vatru u kaminu uz tihu glazbenu pratnju. Stoga stalak može biti opremljen portalom za kamin, odjeljcima za digitalne medije i kabelskim kanalima.

Moderni stalci izrađeni su od masivnog drveta u završnoj obradi furnirom ili lakom, multistratom, visokokvalitetnim MDF-om, mogu imati metalni okvir, fasade i police od kaljenog stakla. Otvorene police u njima izmjenjuju se sa zatvorenim, zaključanim dijelovima, vitrinama na kojima možete izložiti suvenire, prekrasno posuđe. Stalci su ukrašeni stupovima, okovima"ispod zlata", opremljeni su kliznim i zglobnim vratima, nadopunjeni pozadinskim osvjetljenjem.

Ocijenite članak
( Još nema procjena )
Smilyana Dvorjak

Pozdrav, dragi ljubitelji kućne udobnosti i poboljšanja! Ja sam Smilyana Dvorjak, iskusni dizajner koji stvara tapiseriju stila i spokoja u području interijera. Pridružite mi se dok idemo na putovanje kroz moje dugogodišnje iskustvo, a svaki projekt svjedoči o alkemiji dizajna koja životne prostore pretvara u svetišta udobnosti.

Ženski časopis - Moda, Ljepota, Život i kućna njega, psihologija i odnosi
Comments: 1
  1. Ema Petrović

    Imate li preporuke za knjige koje bih mogao dodati na svoju kućnu knjižnicu? Trenutno imam 25 polica i volio bih čuti vaše prijedloge! Svaki žanr je dobrodošao, nadam se da ćete mi pomoći obogatiti svoju kolekciju. Hvala vam unaprijed!

    Odgovori
Dodaj komentare