...

15 spavaćih soba u stilu Provence

Niste ljubitelj modernog stila? Predlažemo da cijenite provansalsku estetiku: ljupka atmosfera francuskog sela-možda je to ono što je vašoj spavaćoj sobi toliko nedostajalo?

Francuski šarm

Ruska koliba, skandinavska kuća, Američki Ranč— sve je to opsežan i višeznačan rustikalni stil. Karakterizira ga dekorativna jednostavnost, namjerna grubost dizajna namještaja, elementarni funkcionalizam.

Stil Provence također je rustikalan, međutim, nipošto nije grub ili primitivan. Naprotiv, može se sigurno nazvati elegantnim, pa čak i aristokratskim. Istodobno, pretencioznost i versajska teatralnost namještaja, kojim su francuski monarhi opremili svoje odaje, potpuno su mu neobični.

Provansalski stil kombinira šarm provincijskog života s izvrsnom umjetničkom dekorativnošću. Možda je on taj koji će vašoj spavaćoj sobi pružiti pravu udobnost.

Da biste opremili spavaću sobu u stilu Provence, odaberite namještaj i pribor odgovarajuće estetike. Kreveti, komode, ormari i ostali kućanski predmeti u spavaćoj sobi u stilu Provence trebaju biti izrađeni od prirodnog drva. Drvo može biti obojeno nježnim prirodnim bojama ili umjetno ostarjelo. Pozlata, ručno primijenjeni crteži tehnikom minijature, reljefno ručno rezbarenje na baroknim motivima— sve je to karakterističan dekor provansalskog namještaja. Stilizirani lampioni od kovanog željeza, figurice, svjetiljke ispod platnenih svjetiljki dodati će boju i autentičnost spavaćoj sobi u stilu Provence. A tkanine cvjetnih i bobičastih nijansi, ukrašene cvjetnim uzorcima, nadopunit će interijer.

krevet 5325-90266 tvornice.

Noćenje astronom 062-73-46 tvornica.

spavaća soba Sara tvornice Pellegatta.

spavaća soba 569W / 571W / 574W / 572W / 564BS / 570BS / 571BS / 574BS tvornice BTC.

noćenje Palmares tvornice Giusti Portos.

krevet 8433 tvornice.A.L.D.A.

krevet Amaina1-2351 tvornice Amain.

noćenje CO.85 / tvornica u Kini.

credenza tvornica Credenza.

krevet 1022 tvornice.

krevet ACERA072 ACERAE tvornice ACERAE.

noćenje YLG0A / YLI0F / YLK0F tvornice Grange.

komoda Aima7 tvornice Aimaina.

noćenje Floral caned bed tvornice And So To Bed.

komoda za kavu 511 tvornice u Kini.

Ocijenite članak
( Još nema procjena )
Smilyana Dvorjak

Pozdrav, dragi ljubitelji kućne udobnosti i poboljšanja! Ja sam Smilyana Dvorjak, iskusni dizajner koji stvara tapiseriju stila i spokoja u području interijera. Pridružite mi se dok idemo na putovanje kroz moje dugogodišnje iskustvo, a svaki projekt svjedoči o alkemiji dizajna koja životne prostore pretvara u svetišta udobnosti.

Ženski časopis - Moda, Ljepota, Život i kućna njega, psihologija i odnosi
Comments: 1
  1. Ana Špoljarić

    Kako izgledaju ove spavaće sobe u stilu Provence? Jesu li uređene s rustikalnim namještajem i karakterističnim bojama? Jesu li prostrane i udobne? Je li korištena romantična dekoracija poput cvjetnih uzoraka i mekanog tekstila? Želim saznati više o ovoj kolekciji!

    Odgovori
Dodaj komentare