20 spavaćih soba u japanskom stilu

Japanski stil u potpunosti udovoljava zahtjevima modernog interijera. Utilitaristički je i sažet, prožet tišinom i skladom.

Smislena praznina

Spavaća soba– mjesto na kojem želite biti sami sa sobom, opustiti se, sanjati, meditirati, napuštajući vanjski svijet. Da biste pronašli unutarnji mir, trebate mirno, ugodno okruženje i bez ometanja– Japanci su ovu istinu shvatili prije mnogo stoljeća. Interijeri njihovih spavaćih soba kombiniraju askezu i sklad. Filozofija japanskog stila stekla je posebnu važnost u današnje vrijeme, kada život svakim danom dobiva tempo, a nedostatak dobrog odmora osjeća se posebno akutno.

Da biste uživali u miru i uživali u trenucima privatnosti, opremite spavaću sobu u japanskom stilu. U njegovoj unutrašnjosti neće biti dodatnih, dosadnih detalja, a atmosfera će biti prožeta tišinom i skladom. Spavaća soba u japanskom stilu ima svoju lako prepoznatljivu estetiku. Komadi namještaja ovdje su strogo funkcionalni, jednostavni, ali izražajni: kreveti s postoljem, ormarići, ormarići i drugi namještaj elementarnih dizajna, prostirke od konoplje, svjetiljke i unutarnje pregrade od rižinog papira, prirodna paleta i bez pretencioznosti.

Primjere interijera spavaćih soba u japanskom stilu možete proučiti na fotografiji uredničkog izbora. Garniture za japansku spavaću sobu izrađene su isključivo od prirodnih materijala, završene furnirom od bambusa, tamnog hrasta, bukve, tonirane ispod Venge. Ako želite dodati naglaske u lakonski interijer japanske spavaće sobe, ukrasite ga svijetlim tekstilom, dekorom u obliku ikebana ili hijeroglifa. Potražite"svoje" opcija japanske spavaće sobe na našim fotografijama.

Ocijenite članak
( Još nema procjena )
Smilyana Dvorjak

Pozdrav, dragi ljubitelji kućne udobnosti i poboljšanja! Ja sam Smilyana Dvorjak, iskusni dizajner koji stvara tapiseriju stila i spokoja u području interijera. Pridružite mi se dok idemo na putovanje kroz moje dugogodišnje iskustvo, a svaki projekt svjedoči o alkemiji dizajna koja životne prostore pretvara u svetišta udobnosti.

Ženski časopis - Moda, Ljepota, Život i kućna njega, psihologija i odnosi
Comments: 1
  1. Matija Rukavina

    Imate li neki savjet za uređenje spavaćih soba u japanskom stilu? Kako se može postići autentičnost ovog stila, a istovremeno zadržati udobnost i funkcionalnost prostora? Koje su ključne karakteristike koje bi trebalo obratiti pažnju pri uređenju? Koji su najbolji načini za izbor namještaja, boje i dekora koji bi se uklopili u japanski stil? Hvala!

    Odgovori
Dodaj komentare