...

26 modela ureda i tajnika

Tri stoljeća ured i tajnici ukrašavaju interijere i ne gube na važnosti. Klasične i modernizirane modele ovih komada namještaja prikupili smo na fotografiji uredničkog izbora.

Pisanje pisama

Ti– konzervativac i radije prakticira epistolarni stil na tradicionalan način, zanemarujući računalo. Tada biroi i tajnici– ovo je vaš namještaj. Izumljeni u Francuskoj, biroi i tajnici stoljeća dizajnirani su za održavanje i pohranu korespondencije.

Dizajn u potpunosti ispunjava svrhu ovih komada namještaja– opremljeni su policama, ladicama zaključanim ključem u kojima možete držati papir i tintu. A izravno pisanje pisama omogućuje uvlačivu policu ili preklopni poklopac s kojim su biroi i tajnici opremljeni. Ovih dana ti su komadi namještaja atributi klasičnog okruženja. U dnevnoj sobi, spavaćoj sobi ili uredu uvijek će biti prikladni, pogotovo ako je soba namještena na temelju određenog povijesnog doba.

Moderni proizvođači pouzdano kopiraju stare biroe i tajnice, koristeći iste materijale i metode ukrašavanja u svom radu. Trebali biste znati da se biro značajno razlikuje od tajnika. Biro– to je stol s nadgradnjom, a tajnicu nazivamo ormarom ili komodom u kojoj je predviđena polica na izvlačenje.

Pogrešno bi bilo smatrati biroe i tajnike isključivo starinskim namještajem. Biro u modernom stilu– to su funkcionalne konzole i stolovi opremljeni ladicama skrivenim u radnim pločama i nogama konstrukcija. Posebno će ih cijeniti oni koji moraju puno raditi s papirima.

Ocijenite članak
( Još nema procjena )
Smilyana Dvorjak

Pozdrav, dragi ljubitelji kućne udobnosti i poboljšanja! Ja sam Smilyana Dvorjak, iskusni dizajner koji stvara tapiseriju stila i spokoja u području interijera. Pridružite mi se dok idemo na putovanje kroz moje dugogodišnje iskustvo, a svaki projekt svjedoči o alkemiji dizajna koja životne prostore pretvara u svetišta udobnosti.

Ženski časopis - Moda, Ljepota, Život i kućna njega, psihologija i odnosi
Comments: 1
  1. Ana Maric

    Jeste li stvarno sigurni da postoje 26 modela ureda i tajnika? Kako se oni međusobno razlikuju i koji aspekti su najvažniji kod odabira određenog modela? Imam potrebu za angažiranjem novog tajnika u svom uredu, ali ne znam kojeg modela trebam odabrati. Molim Vas da mi podijelite svoje mišljenje i iskustva. Hvala!

    Odgovori
Dodaj komentare