...

17 neobičnih nogu za stol

Donji okvir lako može postati ukrasna dominantnost stola. Kako pretvoriti stol u pravi umjetnički objekt uz pomoć nogu, jasno će vam pokazati naš izbor fotografija.

Ako su dva identična stola opremljena nogama različitog stila i izvedbe, proizvodi će izgubiti međusobnu sličnost. Nekadašnji stolovi blizanaca izgledat će individualno i jedinstveno. To je glavna tajna nogu za stol. Dizajneri su dobro svjesni ove značajke donjeg okvira, pa stoga puno i voljno eksperimentiraju s njegovim dizajnom. Usput, danas su noge za stol stekle neovisnost u industriji namještaja kao autonomni dodatak funkcionalne i dekorativne svrhe. Mogu se kupiti odvojeno od radne površine i po želji zamijeniti novim.

Tradicionalna i najčešća verzija donjeg okvira su drvene noge za stol: rezbarene, fasetirane, cilindrične, u obliku životinjskih šapa ili središnjeg nosača. Čvrsto i lijepo drvo— stoljećima testirani materijal, ali proizvodne tehnologije se stalno poboljšavaju. Zahvaljujući tome, drvene noge za stol mogu poprimiti najbizarnije oblike. Na primjer, kada se drvo savija pod utjecajem pare.

Međutim, jedan tradicionalni materijal za proizvodnju donjeg okvira ne može ograničiti let dizajnerske mašte. Noge su izrađene od aluminija, čelika, sedre, Carrara mramora, Murano stakla… Neki su stolovi vrlo prikladni za nosače u obliku figurirane baze izrađene od prozirnog polimetil metakrilata.

Ocijenite članak
( Još nema procjena )
Smilyana Dvorjak

Pozdrav, dragi ljubitelji kućne udobnosti i poboljšanja! Ja sam Smilyana Dvorjak, iskusni dizajner koji stvara tapiseriju stila i spokoja u području interijera. Pridružite mi se dok idemo na putovanje kroz moje dugogodišnje iskustvo, a svaki projekt svjedoči o alkemiji dizajna koja životne prostore pretvara u svetišta udobnosti.

Ženski časopis - Moda, Ljepota, Život i kućna njega, psihologija i odnosi
Comments: 3
  1. Krešimir

    Koje su različite vrste nogu za stol dostupne i koja je svrha ovih 17 neobičnih nogu?

    Odgovori
    1. Krešimir

      Postoje različite vrste nogu za stol, uključujući ravne, zakrivljene, kovane, drvene, metalne i staklene noge. Od tih različitih vrsta, možemo vidjeti 17 neobičnih nogu koje se koriste za stolove kako bi se postigao određeni estetski izgled ili funkcionalnost. Na primjer, neke od tih neobičnih nogu uključuju noge sa životinjskim oblicima poput lavova ili slonova, geometrijske oblike poput piramida ili kocki, ili čak futurističke oblike poput letećih tanjura. Svrha ovih neobičnih nogu je dodati originalnost i osobnost stolu, te stvoriti interesantan i unikatan komad namještaja.

      Odgovori
  2. Stjepan Babić

    Zanimljiv naslov! Kakve su to 17 neobičnih nogu za stol? Jesu li različitih oblika ili materijala? Možda imaju neobične dodatke ili funkcionalnosti? Bilo bi zanimljivo saznati više o tim stolovima s neobičnim nogama!

    Odgovori
Dodaj komentare