...

14 talijanskih hodnika

U cijelom svijetu talijanski namještaj prepoznat je po kvaliteti i originalnosti oblika. Čak i ako govorimo o hodniku, u ovoj zemlji ne mijenjaju svoju tradiciju i stvaraju praktična i originalna rješenja.

Nakon što se pobrinuo da dnevne sobe, spavaće sobe i hodnici Italija zna proizvoditi kvalitetno i ukusno, svijet ih tako aktivno kupuje da su Talijani i dalje vodeći dobavljači namještaja u mnogim zemljama, uključujući Rusiju. Više od tristo godina samo su plemićke kuće u Europi mogle priuštiti naručivanje od talijanskih majstora, a danas Italija predstavlja isti namještaj za hodnik u gotovo svakoj kući u kojoj cijene kvalitetu i ljepotu. Majstori ove zemlje oduvijek su se odlikovali izumom i izvrsnim ukusom: u srednjem vijeku noge namještaja izrađivale su se u obliku vinove loze, voća i šišarki. Namještaj se sada izrađuje od bora, četinjača uobičajenog na europskom jugu. Ali ne samo od nje. Italija će ući u kuću za preferirani drveni namještaj za hodnik s tromom aromom Sredozemnog oraha i mirte, čempresa, kestena, pa čak i– prava koža. Usput, Moderni hodnici Italija ne čini ništa gore od svoje svjetski poznate klasične verzije. Talijanski dizajneri danas pokušavaju odstupiti od stereotipa i preferiraju svijetle, kontrastne boje, kao i lakonske oblike, zadržavajući naznake tradicionalnog stila samo u detaljima.

Ocijenite članak
( Još nema procjena )
Smilyana Dvorjak

Pozdrav, dragi ljubitelji kućne udobnosti i poboljšanja! Ja sam Smilyana Dvorjak, iskusni dizajner koji stvara tapiseriju stila i spokoja u području interijera. Pridružite mi se dok idemo na putovanje kroz moje dugogodišnje iskustvo, a svaki projekt svjedoči o alkemiji dizajna koja životne prostore pretvara u svetišta udobnosti.

Ženski časopis - Moda, Ljepota, Život i kućna njega, psihologija i odnosi
Comments: 1
  1. Domagoj Matijašević

    Molim vas, možete li mi objasniti što točno znači izraz “14 talijanskih hodnika”? Nisam siguran/a što bi to moglo značiti i zanima me o kojoj vrsti hodnika pričate. Hvala vam!

    Odgovori
Dodaj komentare