5 švedskih ukrasa Lindbergh koji još uvijek iskorištava cijeli svijet

Prisjećamo se ukrasa Stiega Lindberga razvijenih prije pola stoljeća. Oni simboliziraju postignuća švedskog dizajna, njihova ponavljanja i varijacije aktualne su do danas.

Stig Lindbergh ( 1916-1982 ) — jedan od najpopularnijih švedskih dizajnera. Njegov je rad bio vrlo svestran-slikar keramike, dizajner posuđa i Tekstila, ilustrator. Danas su muzeji širom svijeta ponosni na njegovu keramiku. Lindbergova umjetnička baština postala je sastavni dio Švedske kulture. Njegov dizajn-raznobojan, razigran — nije bio tipično skandinavski, unatoč tome postao je sastavni dio, a sam Lindbergh klasificiran je kao klasik. Ukrasi koje je Lindbergh dizajnirao za dizajn tekstila danas nadahnjuju dizajnere tapeta.

Vijenci s ukrasima. Nekome će podsjetiti na uzorke potoka, šumske šikare ili uzorke lišća. Njihova gusta ligatura tvori okomite ukrase koji se postupno"protežu" zidovi i "podizanje" stropovi.

Krug, trokut, traka. Činilo bi se da nigdje nije lakše: dvobojne "mreže" od identičnih geometrijskih oblika, tankih pruga. Elementarni uzorci su aktivni, ali nisu nametljivi i igrat će se s interijerom u bilo kojoj boji i stilu kao pozadina.

U leejevom vrtu… Polikromni ili dvobojni"rajski vrt", čarobna livada s nevjerojatnim cvijećem, drvećem, životinjama i čovječuljcima"cvjeta" na obojenoj / bijeloj pozadini i eliminira probleme odabira ostalih sudionika u unutarnjoj akciji. Namještaj, svjetiljke, Tekstil bolje je odabrati vrlo jednostavne i jednobojne— soba i tako će izgledati elegantno.

Cvatuće cvasti. Stilizirane slike otkrivenih krizantema"zlatnih kuglica" i divlje cvijeće su poput sofisticirane kineske grafike. Ovi ženstveni dizajni prikladni su za dnevne sobe i spavaće sobe.

  • model 5656 je iz Tvornice Nazionale
  • model od 1004 iz tvornice od 1004
  • model Amapa iz Tvornice Amapa & Amapa
  • model Amapa iz Tvornice Amapa, dizajn Amapa

model 5656 iz Tvornice Nazionale.

Crteži i čipovi. Takvi uzorci, unatoč gustoći, stvaraju jednoliku pozadinu za zanimljive komade namještaja, pribora i fotografija. Izgledaju dobro i u stambenim prostorima i u prolaznim sobama— hodnicima i hodnicima.

Ocijenite članak
( Još nema procjena )
Smilyana Dvorjak

Pozdrav, dragi ljubitelji kućne udobnosti i poboljšanja! Ja sam Smilyana Dvorjak, iskusni dizajner koji stvara tapiseriju stila i spokoja u području interijera. Pridružite mi se dok idemo na putovanje kroz moje dugogodišnje iskustvo, a svaki projekt svjedoči o alkemiji dizajna koja životne prostore pretvara u svetišta udobnosti.

Ženski časopis - Moda, Ljepota, Život i kućna njega, psihologija i odnosi
Comments: 1
  1. Petra Tomljanović

    Koji su to švedski ukrasi Lindbergh koji se još uvijek koriste diljem svijeta?

    Odgovori
Dodaj komentare