...

20 eko kuhinja od MDF-a

Danas, kada kupujemo kuhinjski set, pridajemo važnost ne samo njegovoj ljepoti i funkcionalnosti, već i ekološkim svojstvima materijala od kojeg je izrađen. Naš izbor fotografija upoznaje vas s kuhinjama od MDF-a i u kombinaciji s drugim materijalima.

Održivost i ljepota

Kategorija eko-kuhinje obično uključuje setove izrađene u cijelosti od masivnog drveta. Međutim, budući da su troškovi drva i konačna cijena takvih slušalica vrlo visoki, proizvođači široko koriste druge materijale i njihove kombinacije.

Glavni materijal koji se koristi u proizvodnji kuhinja u kombinaciji s masivnim drvetom i drugim materijalima ili samostalno— to je MDF & # 40;— vlaknaste ploče srednje gustoće & # 41;. Suvremene tehnologije proizvodnje MDF-a isključuju uporabu nezdravih epoksidnih smola i fenola. Glavni vezivni element vlakana je lignin, koji e olobađa kada e drvo zagrije, jer E olobađa.e. nije sintetička, već prirodna tvar. Stoga se MDF kuhinje mogu klasificirati i kao eko kuhinja. Kuhinje izrađene od ovog materijala znatno su jeftinije od sličnih proizvoda od punog drveta.

Kuhinjski setovi u modernom stilu često se nude s fasadama od ugljičnog materijala, nehrđajućeg čelika, aluminija, laminata, stakla— također ekološki prihvatljivih materijala. Vlastita teksturirana raznolikost MDF ploča, laminiranje, furniranje furnirom, završna obrada melaminom itd., kombinacije MDF-a s masivnim drvetom i drugim materijalima čine MDF kuhinje vrlo atraktivnim i sa stajališta dizajna, o čemu svjedoče kolekcije uključene u urednički izbor.

Ocijenite članak
( Još nema procjena )
Smilyana Dvorjak

Pozdrav, dragi ljubitelji kućne udobnosti i poboljšanja! Ja sam Smilyana Dvorjak, iskusni dizajner koji stvara tapiseriju stila i spokoja u području interijera. Pridružite mi se dok idemo na putovanje kroz moje dugogodišnje iskustvo, a svaki projekt svjedoči o alkemiji dizajna koja životne prostore pretvara u svetišta udobnosti.

Ženski časopis - Moda, Ljepota, Život i kućna njega, psihologija i odnosi
Comments: 2
  1. Ivan

    Koliko je ekološki prihvatljivo koristiti MDF materijal za izradu kuhinja? Želi li ovaj materijal zadovoljiti ekološke standarde?

    Odgovori
  2. Tea Kralj

    Koje su glavne prednosti i nedostaci 20 eko kuhinja od MDF-a?

    Odgovori
Dodaj komentare