...

20 sofe iz SAD-a

Namještaj bilo koje zemlje ima karakteristične značajke koje se mogu objasniti samo njegovim podrijetlom. Što je izvanredno tapecirani namještaj iz SAD-a? Proučavamo njegove značajke na primjeru sofe.

Proizvedeno u SAD-u

Njemačke sofe su minimalističke i kompaktne, engleske sofe su masivne i impozantne, talijanske sofe poznate su po dizajnu. A američke sofe su respektabilne, elegantne, originalne i, što je tipično za njih u svim okolnostima, izuzetno udobne.

Američki kauč je lijep, ali svestran— može se postaviti bilo gdje, u dnevnoj sobi, u radnoj sobi, za spavaću sobu pronaći minijaturni model s dva ili tri sjedala. I u bilo kojem okruženju, modernom ili klasičnom, kauč američkog podrijetla izgledat će na mjestu.

Karakteristične značajke dizajna sofe iz SAD-a— sjedalo s dubokim sjedalom, ne baš visokim naslonom. Osim toga, sofe su nadopunjene jastucima ispod donjeg dijela leđa, pufovima koji su prikladni kao oslonci za noge, u modernim modelima predviđeni su nasloni za glavu, nasloni za glavu i nasloni za ruke s tihim mehanizmom.

U proizvodnji se koriste visokokvalitetni materijali. Jastuci za kauč prekriveni su tekstilom i kožom izvrsne izrade poznatih američkih marki. Za ukrašavanje klasičnih sofe koriste se kapitonski bod, ivica od karanfila za namještaj, kovrčavi nasloni za ruke, figurativno okrenuti progoni. Moderne sofe ukrašene su brojnim ukrasnim jastucima ili presvlakama svijetlih boja, nude se različite mogućnosti dorade vidljivih dijelova okvira— svijetle i tamne drvene nijanse, zlatne ili srebrne završne obrade.

Ocijenite članak
( Još nema procjena )
Smilyana Dvorjak

Pozdrav, dragi ljubitelji kućne udobnosti i poboljšanja! Ja sam Smilyana Dvorjak, iskusni dizajner koji stvara tapiseriju stila i spokoja u području interijera. Pridružite mi se dok idemo na putovanje kroz moje dugogodišnje iskustvo, a svaki projekt svjedoči o alkemiji dizajna koja životne prostore pretvara u svetišta udobnosti.

Ženski časopis - Moda, Ljepota, Život i kućna njega, psihologija i odnosi
Comments: 1
  1. Petra Šimić

    Zanima me koja je namjena tih 20 sofa iz SAD-a? Kome su namijenjene i gdje će biti postavljene? Koliko će koštati njihov transport i koliko će biti dostupne javnosti?

    Odgovori
Dodaj komentare