...

16 šankova za kuhinju

Za neke je barski pult zasigurno klasičan model iz niza. Netko će odabrati model izrađen od polietilena, nadopunjen ugrađenom rasvjetom. A koju opciju preferirate?

Umjesto stola za blagovanje

Čemu služi šank u unutrašnjosti kuhinje? Prvo, prikladno je– stalak će zamijeniti stol za blagovanje, postat će mjesto za svečane bifee. Drugo, lijepo– šankovi za kuhinju čine interijer složenijim, zanimljivijim, promišljenijim.

Prilikom odabira šanka za kuhinju važno je pravilno odrediti oblik i dimenzije strukture. Postoje masivni i dugi šankovi– za njihovo postavljanje potrebno je puno prostora. Kutni, polukružni stalci ergonomskiji su, uklapaju se čak i u relativno malu kuhinju. Najkompaktnija opcija– barski stolovi: to su lagani, elegantni proizvodi, po želji se mogu premjestiti, premjestiti u drugu sobu.

Dizajn šankova za kuhinju može iznenaditi. Klasični stalci i barski stolovi izrađeni od masivnog drveta pomoću ručnog rada izgledaju respektabilno i impresivno– riječ je o teškim strukturama ukrašenim intarzijama, arhitektonskim elementima, obrađenim voskom za zaštitu od vode i isušivanja. Šankovi u modernom stilu izuzetno su raznoliki. Neki su modeli izrađeni od drveta, furnirani furnirom vrijednih vrsta i završeni sjajnim lakom, prirodnom kožom. Ostali su izrađeni od polietilena rotacijskim oblikovanjem.

Šankovi za kuhinju opremljeni su staklenim i kamenim pločama, nadopunjeni udobnim policama i svjetiljkama. Barski stolovi izrađeni su od drveta, metala, pa čak i akrila. S okruglim i četvrtastim vrhovima, u seoskom, visokotehnološkom, skandinavskom i viktorijanskom stilu, udobni su za upotrebu u zatvorenom i na otvorenom. Ostaje odabrati prave barske stolice.

Ocijenite članak
( Još nema procjena )
Smilyana Dvorjak

Pozdrav, dragi ljubitelji kućne udobnosti i poboljšanja! Ja sam Smilyana Dvorjak, iskusni dizajner koji stvara tapiseriju stila i spokoja u području interijera. Pridružite mi se dok idemo na putovanje kroz moje dugogodišnje iskustvo, a svaki projekt svjedoči o alkemiji dizajna koja životne prostore pretvara u svetišta udobnosti.

Ženski časopis - Moda, Ljepota, Život i kućna njega, psihologija i odnosi
Comments: 1
  1. Dino Knežević

    Imate li preporuku za najbolje šankove za kuhinju? Trebam visoko kvalitetan šank za svoju kuhinju, ali nisam siguran koji je najbolji izbor. Cijenio bih svaku preporuku ili informaciju o vrstama materijala ili stila koji bih mogao razmotriti. Hvala vam!

    Odgovori
Dodaj komentare