...

7 pitanja o obnovi zračnog madraca

Zračni madraci, osim mase prednosti, imaju i jedan značajan nedostatak: s vremena na vrijeme ne uspiju, naime, počinju se brzo ispuhati. Razlog tome mogu biti mikroprocesori ili propusni ventil. Naučimo sami eliminirati ove nevolje i produljiti vijek trajanja Vašeg omiljenog madraca.

? Kako dijagnosticirati mikroprocele?

Uz pomoć sapunice. Mikro proboji se najčešće javljaju duž šavova i na mjestima gdje su unutarnje pregrade pričvršćene na vodoravne površine madraca. Uzimamo šampon ili pjenu za kupku, razrijedimo je u maloj količini vode i četkom nanosimo otopinu na problematična područja. Kako ne biste propustili niti jedan mikro proboj, cijeli madrac možete prekriti pjenom. Tamo gdje madrac nagriza zrak, puhat će mjehurići sapuna. Bolje je odmah zaokružiti ta mjesta markerom kako ih ne biste izgubili.

? Kako provjeriti nepropusnost ventila?

Također uz pomoć otopine sapuna. Napuhajte madrac. Zatvorite sve otvore ventila i prekrijte ga otopinom sapuna. Ako otopina počne bubnuti, ventil propušta zrak i mora se popraviti ili promijeniti.

? Kako poboljšati nepropusnost ventila?

Uklonite tvorničke neravnine. Zaklopka madraca za madrac može imati male hrapavosti na kraju i zbog toga se ne uklapa čvrsto u gumenu brtvu. U tom se slučaju mora ukloniti, izvaditi brtvu i obrisati kraj sitnozrnatim brusnim papirom. Stručnjaci preporučuju pokrivanje svih guma silikonskom mašću. Također će biti korisno isprati ventil i gumene trake od prašine.

? Kako produžiti život madraca?

  • Napuhavanje madraca za 80 do 85 posto. Previše napuhavanja razdire šavove i unutarnje pregrade.
  • Ne skačite na madrac. Inače će se unutarnje pregrade slomiti.
  • Zaštitite od kandži mačaka i pasa: najbolje je sašiti pokrivač od čvrste tkanine na madrac.
  • Napuhati samo standardnim pumpama. Nemojte koristiti usisavač, kompresijske pumpe i sušilo za kosu.
  • Nemojte prati kunalje. Očistite madrac bez abrazivnih i agresivnih sredstava običnom otopinom sapuna.
  • Nemojte plivati na madracima za spavanje. Madraci za vodu druga kategorija proizvoda.

Fotografije ljubaznošću ovlaštenog prodavača
marke Intex

Ocijenite članak
( Još nema procjena )
Smilyana Dvorjak

Pozdrav, dragi ljubitelji kućne udobnosti i poboljšanja! Ja sam Smilyana Dvorjak, iskusni dizajner koji stvara tapiseriju stila i spokoja u području interijera. Pridružite mi se dok idemo na putovanje kroz moje dugogodišnje iskustvo, a svaki projekt svjedoči o alkemiji dizajna koja životne prostore pretvara u svetišta udobnosti.

Ženski časopis - Moda, Ljepota, Život i kućna njega, psihologija i odnosi
Comments: 1
  1. Andrija Šarić

    Imate li informacije o tome koliko često se preporučuje obnova zračnog madraca? Želim saznati koji su faktori koji utječu na njegovu trajnost i kako da se brinem o njemu da bih izbjegao moguće probleme i produžio njegov životni vijek. Hvala!

    Odgovori
Dodaj komentare