25 stolića na kotačima

Za one koji vole mijenjati situaciju u unutrašnjosti više od jednom godišnje, stolići na kotačima bit će izvrsno rješenje. Mogu se premjestiti unutar ne samo jedne sobe, već i cijele kuće.

Stolovi su postali prvi namještaj koji je postavljen na "kotače", a to se dogodilo u Francuskoj. U početku su promjene utjecale samo na modele posluživanja, ali kasnije je takva mobilnost bila potrebna i stolićima.

Koje su prednosti kotača? Zahvaljujući njima, ne morate raditi nepotrebne pokrete tijela. Dovoljno je jednom napuniti stolić za kavu na kotačima sa svime što vam je potrebno i približiti ga mjestu na kojem ćete se udobno smjestiti, na primjer, fotelji ili sofi. To će vam pružiti priliku da udobno uživate u čitanju ili drugom mirnom odmoru.

Sljedeća jednako važna prednost stolića za kavu na kotačima je mogućnost slobodnog kretanja i unutar jedne sobe i stana u cjelini. Možete promijeniti situaciju barem svaki tjedan, bez puno truda!

Kako se stolići za kavu na kotačima ne bi počeli kretati sami od sebe, u pravilu su bili opremljeni posebnim zaštitnim mehanizmima koji blokiraju proizvoljno kretanje kotača. S vremenom su se kotači od čisto funkcionalnih elemenata pretvorili u ukrasne. Neki stolići za kavu imaju naglasak na njima.

Ocijenite članak
( Još nema procjena )
Smilyana Dvorjak

Pozdrav, dragi ljubitelji kućne udobnosti i poboljšanja! Ja sam Smilyana Dvorjak, iskusni dizajner koji stvara tapiseriju stila i spokoja u području interijera. Pridružite mi se dok idemo na putovanje kroz moje dugogodišnje iskustvo, a svaki projekt svjedoči o alkemiji dizajna koja životne prostore pretvara u svetišta udobnosti.

Ženski časopis - Moda, Ljepota, Život i kućna njega, psihologija i odnosi
Comments: 1
  1. Ema Šarić

    Koliko su ti stolići na kotačima praktični i funkcionalni? Jesu li lako pomični i stabilni? Jesu li pogodni za svakodnevnu upotrebu ili više za posebne prigode? Imaju li neke dodatne funkcionalnosti poput sklapanja ili podesive visine? Molim vas podijelite svoje iskustvo s ovim stolićima na kotačima.

    Odgovori
Dodaj komentare