...

19 sofe poput sofa i otoman

Udobne sofe azijskog podrijetla čvrsto su se ukorijenile u zapadnom interijeru. Ovdje su stekli europsku funkcionalnost i svestranost bez gubitka glavne namjene.

Orijentalna udobnost, europski dizajn

Rječnička značenja riječi sofa i otoman su različita. Sofa– široka sofa čiji su nasloni i nasloni za ruke iste visine. Kauč na razvlačenje došao je u Europu iz Osmanskog carstva. Otoman sofe porijeklom iz Perzije. Otoman– to je široka, niska sofa bez naslona. Njihova svrha kombinira ova dva pojma– dobar odmor tijekom dana. Europeizirani kauč na razvlačenje i kauč na otoman razlikuju se od orijentalnih prototipova. Dakle, otoman može imati niska leđa i iste naslone za ruke s jedne ili s obje strane. A u sofi nasloni za ruke mogu biti niži od leđa ili čak odsutni.

Moderne sofe tipa "otoman" imaju čitav niz prikladnih funkcija: sklopivi nasloni za ruke, odstupajući stražnji naslon, pomični moduli, uklonjivi jastuci. Imaju snažan okvir, sjedalo obloženo poliuretanskom pjenom, čija elastičnost daje elastične trake.

Kauč na razvlačenje idealan je za dnevni boravak– sjedeći, ležeći, zavaljeni, ležeći na jastucima. Moderni kauč na razvlačenje, koji je od svog pretka naslijedio glavne dizajnerske značajke, Lako se uklapa u bilo koji europski interijer zahvaljujući trenutnom dizajnu.

Atraktivnost sofe koje proizvođači pozicioniraju kao otoman ili sofu možete procijeniti proučavanjem našeg izbora fotografija.

Ocijenite članak
( Još nema procjena )
Smilyana Dvorjak

Pozdrav, dragi ljubitelji kućne udobnosti i poboljšanja! Ja sam Smilyana Dvorjak, iskusni dizajner koji stvara tapiseriju stila i spokoja u području interijera. Pridružite mi se dok idemo na putovanje kroz moje dugogodišnje iskustvo, a svaki projekt svjedoči o alkemiji dizajna koja životne prostore pretvara u svetišta udobnosti.

Ženski časopis - Moda, Ljepota, Život i kućna njega, psihologija i odnosi
Comments: 3
  1. Tin

    Kako mogu razlikovati između sofe i otomana? Da li postoji neka očita karakteristika koju trebam tražiti?

    Odgovori
  2. Dino

    Kakva je razlika između sofe, poput sofa i otomana?

    Odgovori
  3. Magdalena Šarić

    Koji je razlog zašto postoje 19 različitih tipova sofa poput sofa i otomana? Je li to samo zbog estetike ili postoje i drugi praktični razlozi?

    Odgovori
Dodaj komentare